Tervezzünk a magyar tervezőkkel

Divat & Stílus & Szépség

Habár kifejezetten jóban vagyok a fast fashion márkák által kínált divatipari termékekkel - hiszen anyukaként csak nem kaphatok fel egy designer szoknyát és ülhetek le benne a homokozó szélére – ennek ellenére, mindig igazán közel álltak a szívemhez az olyan kezdeményezések, ahol hazai tervezők munkái kapnak figyelmet.

Tervezzünk a magyar tervezőkkel

Egy ilyen eseményre hívtak meg a minap, s nagyon örültem egyrészt annak, hogy rám is gondoltak a szervezők, másrészt pedig annak, hogy elindult ez a remek projekt. Mitől remek? Attól, hogy adott egy brand, amely azt mondja, nem csak a saját szekeremet tolom, hanem bizony karöltve más márkákkal, együtt próbáljuk megmutatni, hogy mit tudnak a magyar tervezők. Ruhában, táskában, cipőben s egyéb kiegészítőkben. Nem egymás vetélytársaiként, hanem egymást erősítve. Nekem nagyon tetszik ez a gondolat, teljesen azonosulni tudok vele, hiszen együtt sokkal többet lehet elérni, mint ha magányos farkasként próbáljuk megvívni a harcainkat. Nincs ez másképp a divat területén sem, s különben is, ha van egy jó ruhád, ahhoz biztosan kelleni fog egy stílusos táska, egy vagány öv vagy egy szép cipő. Miért ne lehetne mindez egy helyen? S miért ne támogathatnánk a magyar tervezőket azzal, hogy néha befektetünk egy-egy designer darabba is. Nem állítom, hogy az én gardróbom tele van ilyesmivel, de egy-egy minőségi, drágább ruhám, táskám akad, s bizony sosem bántam meg ezeket a befektetéseket.

 

Szerencsés vagyok, mert nagyon-nagyon régről ismerem a YURKOV alapítóját, Kovács Orsolyát, akinek a szalonja otthont ad ennek a kezdeményezésnek, a YURKOV Designer Boutique OPEN DAY-nek. A régi ismeretség ellenére Orsival mostanában nem tartjuk napi szinten a kapcsolatot – ahogy Dávid születése óta egyébként is nagyon beszűkült a világom – így rengeteg új, érdekes dologról beszélt nekem, míg végigvezetett a szalonon. Meg is egyeztünk, hogy legközelebb egy interjúra is szakítunk időt...

 

 

Egy finom vaníliás kávé mellett azért így is tudtunk csacsogni kicsit, s míg én a piros bögréből szürcsöltem az éltető nedűt, addig ő elmesélte, hogy a saját márkája mellett felvette a kapcsolatot több más, magyar tervezővel is, s így próbálják megmutatni, mi mindenre képesek együtt. Ez azonban sokkal több, mint egy tervezői butik, itt ugyanis nem csupán a ruhákat, cipőket, táskákat, öveket, kendőket nézhetjük és vehetjük meg, hanem stílusszakértői szemmel segítenek kiválasztani az alkatunknak, színtónusunknak, életformánknak legmegfelelőbb darabokat.

 

 

Orsi kreációit mindig is imádtam, de ahogy elkezdtem nézelődni, úgy akadt meg a szemem egyre több dolgon. Mit tagadjam, oda vagyok a szép ruhákért, de a táskák, pénztárcák között is el tudok időzni nem keveset. Gondolom, nem vagyok egyedül ezzel a fétisemmel:D Imádatom legfőbb tárgya ezúttal egy fehér-piros kockás, elöl rövidebb, hátul hosszú szoknya lett, amit kis szemezés után fel is kellett próbálnom, mert értem kiáltott. A kiegészítők közül pedig egy Annamária Papp rosé kártyatartó ejtett rabul teljesen...

 

 

Ami mellett még nem szeretnék elmenni szó nélkül, az Autistic Art selyemsálai. Nem csak azért, mert személyes kedvenceim a kendők, hiszen általuk remekül színesíthető az öltözködésünk, egy-egy sál teljesen más hangulatot tud kölcsönözni a már jól ismert, esetleg megunt szettünknek is. Hanem azért is, mert ezek a selyemsálak autizmussal élő fiatalok grafikái alapján készültek és az eladásukból származó pénzből az ő életkörülményeiknek javítását támogathatjuk. Nekem személyes szívügyem a fogyatékkal élő felnőttek támogatása, így ezt mindenképpen le szerettem volna írni Nektek.

 

 

Hogy mivel gazdagodtam ebben a néhány órában, amit a szalonban töltöttem? Először is egy szemlélettel, amely ugyan már egyébként is ott bujkált bennem, most azonban megerősítést kapott. Jó a fast fashion, kell nekünk, de igenis néha érdemes tovább látnunk a jól ismert márkák kínálatán, az egyszezonos pólók, pulóverek, 3 hónap alatt kitérdesedett farmerek világán (friss, személyes tapasztalat sajnos mindhárom) és olykor jó, ha befektetünk egy-egy időtálló darabba, amit 2-3-5, de talán még 10 év múlva is szívesen és büszkén viselünk majd. Persze erre is meg kell érni, amikor ruha, táska, cipő terén is azt tudjuk mondani: a kevesebb több... Én még várom ezt a megvilágosodást, mert őszintén szólva, nagyon hamar elcsábulok, és ahogy a férjem mondja, sokszor vagyok „impulzusvásárló”. De a gondolat nagyon tetszik, hogy felépítsek egy praktikus kapszula gardróbot, ahol a minőség dominál.